24. května 2018

Tak už je to tady. Už to víme! Peříčkový týden byl o kus lepší než v loňském roce a víme proč. „Prostě proto, že jste skvělí!“ I letos dali dobrovolníci do akce své srdce, nohy, ruce a duše a právě díky nim se podařilo získat krásných 833 162 Kč. Tyto peníze pomůžou dětem, přinesou jim úsměv, úlevu, jednoduše pomoc, která je potřeba. Na místě je tedy potřeba poděkovat všem dárcům a zapojeným dobrovolníkům.

Těm se dařilo také v našem regionu, kde se ke sbírce přihlásily pracovnice Intervenčního centra v Karlovarském kraji pro osoby ohrožené domácím násilím. Ty během Peříčkového týdne nasbíraly do kasičky celkem 4403 Kč. 

Pomozte dětem je charitativní projekt spojený s celonárodní veřejnou sbírkou, který pořádá Nadace rozvoje občanské společnosti ve spolupráci s Českou televizí už 20 let. Hlavním cílem sbírky je umožnit přímou a účinnou pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 let věku po celé České republice.

Projekt je financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost, státního rozpočtu ČR a Karlovarského kraje.