16. května 2019

Nejenom senioři, ale také lidé se zdravotním postižením či chronickou nemocí mají možnost zůstat v domácím prostředí, a to i ve chvílích, kdy se stanou závislí na intenzivní pomoci druhých.

Díky projektům Institutu sociální práce jako je „Žít doma“, jehož partnerem je Karlovarský kraj, pečovatelské služby mění své fungování. Organizace, které dříve rozvážely především obědy a vykonávaly úklid, se nyní věnují skutečné péči.

Do projektu „Žít doma“, jenž je spolufinancován Evropskou unií, se zapojilo na deset pečovatelských služeb z Karlovarského kraje. Mezi nimi nechybí například Pečovatelská služba, kterou v Sokolově a Kynšperku nad Ohří provozuje organizace Pomoc v nouzi, o.p.s.

„Naší snahou je podporovat seniory i osoby se zdravotním postižením tak, aby mohli setrvat co nejdéle ve svém vlastním přirozeném prostředí a nemuseli využívat pobytových služeb v domovech pro seniory a dalších zařízeních. Jsem proto rád, že patříme mezi šestici krajů, které s Institutem sociální práce úzce spolupracují a které se připojily k tomuto projektu,“ uvedl náměstek hejtmanky pro oblast sociálních věcí Petr Kubis.

Tiskovou zprávu ve formátu PDF si stáhnete ZDE:

TZ - Pečovatelské služby umožňují lidem zůstat doma pdf - (385.67 KB)
TZ - Pečovatelské služby umožňují lidem zůstat doma 
Projekt je financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost, státního rozpočtu ČR a Karlovarského kraje.