20. května 2019
V jarním kole celorepublikové Sbírky potravin, které se uskutečnilo v sobotu 18. května, se podařilo vybrat celkem 212 tun potravin a 23 tun drogistického zboží. Lidé mohli darovat také v Karlovarském kraji, kde se nashromáždilo 7,6 tuny. Z celého regionu byli zákazníci nejvíce štědří v Tescu Sokolov, kde výtěžek dosáhl 1148 kilogramů, čímž zde padl nový rekord.

V sokolovském obchodě pomáhali dobrovolníci spřátelení s organizací Pomoc v nouzi, o.p.s. Děkujeme všem dárcům a dobrovolníkům.

Pomoc je zaměřena na seniory, matky samoživitelky, pěstounské rodiny, děti z dětských domovů, hendikepované či lidi bez domova a v nouzi a pokrývá celou Českou republiku. Největší upotřebení naleznou konzervy, dětské výživy, instantní polévky, trvanlivé mléko, olej, rýže a luštěniny, těstoviny a základní i dětská drogerie.

Sbírka, jež se od letoška bude konat vždy dvakrát ročně (kromě jara i na podzim), je organizována Českou federací potravinových bank, Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR spolu s klíčovými obchodními řetězci působícími na českém trhu, Asociací společenské odpovědnosti a partnery z neziskového sektoru.

Projekt je financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost, státního rozpočtu ČR a Karlovarského kraje.