8. července 2019

Kurz první pomoci absolvovali zaměstnanci Pomoci v nouzi, o.p.s. ve Světě záchranářů v Karlových Varech. Seminář byl zaměřený na poskytování první pomoci lidem z řad uživatelů sociálních služeb. Pod vedením profesionálních záchranářů si tak pracovníci organizace zkoušeli simulované situace a stavy, které se mohou vyskytnout v kontaktu s klienty. Dozvěděli se například, jak resuscitovat člověka, jak správně zacházet s automatizovaným externím defibrilátorem (AED) nebo poskytnout první pomoc v případě těžkých úrazů, krvácení a popálení.


SVĚT ZÁCHRANÁŘŮ - to je centrum zdraví a bezpečí pro celou rodinu. Areál tvoří několik specifických budov včetně improvizované nemocnice, policejní služebny nebo hasičské stanice, které jsou vybaveny odpovídající technikou pro věrnou simulaci rizikových situací, včetně interaktivních simulátorů a trenažérů. Součástí areálu je také moderní dopravní hřiště s železničním přejezdem a další venkovní lokality pro simulaci rizik ve venkovním prostředí.

Projekt je financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost, státního rozpočtu ČR a Karlovarského kraje.