8. listopadu 2019

Misionář Josef Hofbauer z německé Nadace Hermanna Gutmanna zavítal v pondělí 4. 11. 2019 do sociálního podniku ČoKy, o.p.s. v Kynšperku nad Ohří. Jednalo se o jednu z pravidelných návštěv, kdy Josef Hofbauer přivezl věcné dary pro potřebné z Domu na půl cesty, který ve městě provozuje nezisková organizace Pomoc v nouzi, o.p.s. Kromě toho se zajímal o nové výrobky z dílen pro sociálně terapeutické činnosti. O ty je totiž v Německu zájem a tak i tentokrát nějaké s sebou odvezl. Jednalo se o svíčky a šperky.

„Výrobky z Kynšperka nad Ohří vozím do města Neualbenreuth, kde se prodávají v hotelu Landschloss Ernestrgrün,“ upřesnil Josef Hofbauer. Právě Nadace Hermanna Gutmanna provoz dílen dlouhodobě podporuje.  „Pro nás je velice důležité, když vidíme, že se v České republice daří dobrým aktivitám, které pomáhají potřebným. Naše nadace od roku 1994 až do současnosti přinesla do regionů Chebsko a Sokolovsko více než 367 tisíc eur,“ uvedl misionář.

Sociální podnik ČoKy, o.p.s. vyrábí čokoládové pralinky, marmelády, svíčky, šperky a další dárkové předměty. Poctivé ovocné marmelády z dílny ČoKy, o.p.s. jsou k dostání v Tříkrálovém krámku na Nábřeší Petra Bezruče 1273 v Sokolově. Otevřeno je od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin.

Projekt je financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost, státního rozpočtu ČR a Karlovarského kraje.