19. března 2020
Roušek je nedostatek! A tak jestli chcete pomoci, například nějaké ušít, můžete se přidat do naší nové skupiny. Rozhodně to není marná snaha. Roušky budeme následně distribuovat tam, kde budou chybět. K zdravotníkům a k poskytovatelům sociálních služeb!

Toto je skupina pro kohokoli ze Sokolovska a blízkého okolí, kdo chce v této chvíli pomoci šitím roušek. Je jich zoufalý nedostatek nejenom ve zdravotnických zařízeních, ale i v sociálních službách, domovech seniorů, pro běžné občany, kteří chtějí chránit své okolí i sebe. Co s tím?

Tak je prostě ušijeme! Máte doma šicí stroj? Máte doma materiál? Jste ochotni třeba pomoci s rozvozem? Nebo stříhat látku a připravovat pro švadleny? Tak jste tady správně. I vy můžete pomoci.

Tato skupina slouží k výměně informací, kontaktů, návodů, sdílení informací o přebývajícím materiálu pro šití atd. Za obsah jsou zodpovědní autoři jednotlivých příspěvků, přispívat může jakýkoli člen skupiny. Buďte prosím ohleduplní k ostatním členům skupiny a zveřejňujte pouze takové informace, které budou pro ostatní členy užitečné. Děkujeme. Za porušení pravidel si správci skupiny vyhrazují právo nevhodný obsah mazat popřípadě vyloučit členy skupiny. Děkujeme za pochopení.

Hotové roušky můžete odvézt na distribuční místa viz níže, budeme průběžně doplňovat. Jednáme i se Sokolovskou nemocnicí ohledně distribuce pro zdravotnická zařízení.

Skupina vzešla ze společné iniciativy Jaromíry Fajtové z neziskové organizace Pomoc v nouzi, o.p.s. a senátora Miroslava Balatky ze Sokolova.

Distribuci sociálním službám zajišťuje Pomoc v nouzi, o.p.s.

Kontakt na koordinátorku skupiny je 733 723 942; fajtova@pomocvnouziops.cz.

V případě koordinace materiálů, pomoci, dovozu atd. se prosím obracejte na Karolínu Zvolánkovou - KarolinaT@seznam.cz.

A ve všem ostatním na Kláru Damaškovou - 605 038 480, damaskova.klara@gmail.

Koronaviru zmar!
Projekt je financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost, státního rozpočtu ČR a Karlovarského kraje.