Bojovníci proti násilí Tiskové zprávy ke stažení
TZ - Pozvánka na závěrečnou tiskovou konferenci

KARLOVARSKÝ KRAJ (11. 4. 2016) - Nezisková organizace Pomoc v nouzi, o.p.s. si Vás dovoluje pozvat na závěrečnou tiskovou konferenci projektu ´Bojovníci proti násilí na ženách´. Setkání s novináři a dalšími hosty se koná v úterý 19. dubna 2016 od 11:00 hodin ve školící místnosti Statku Bernard v Královském Poříčí.

Tisková zpráva ve formátu PDF je ke stažení ZDE:

TZ - Pozvánka na závěrečnou tiskovou konferenci pdf - (652.51 KB)
TZ - Pozvánka na závěrečnou tiskovou konferenci 
TZ - Kontaktní centra v Karlovarském kraji pomáhají

KARLOVARSKÝ KRAJ (17. 3. 2016) - Odbornou pomoc osobám ohroženým domácím násilím a stalkingem – nebezpečným pronásledováním, poskytují Kontaktní místa pro oběti domácího násilí v Kraslicích, Jáchymově a ve Žluticích. Tato centra vznikla v rámci projektu ´Bojovníci proti násilí na ženách´, který v období od 1. 8. 2014 do 30. 4. 2016 realizuje v Karlovarském kraji nezisková organizace Pomoc v nouzi, o.p.s. Během svého působení střediska pomohla desítkám osob řešit jejich složitou životní situaci, přičemž jim nabídla bezplatné poradenství poskytované v takových prostorách, kde se klienti mohou cítit bezpečně a zcela otevřeně mluvit o svých problémech.

Tisková zpráva ve formátu PDF je ke stažení ZDE:

TZ - Kontaktní centra v Karlovarském kraji pomáhají pdf - (653.41 KB)
TZ - Kontaktní centra v Karlovarském kraji pomáhají 
TZ - Pozvánka na křest publikace S komiksem o domácím násilí a stalkingu

KARLOVY VARY (22. 2. 2016) - Nezisková organizace Pomoc v nouzi, o.p.s. si Vás dovoluje pozvat na slavnostní křest naučné publikace S komiksem o domácím násilí a stalkingu. Setkání s autory spojené s představením nové publikace se koná v úterý 1. března 2016 od 10:00 hodin v prostorách Střední uměleckoprůmyslové školy Karlovy Vary, náměstí 17. listopadu 710/12.

Tisková zpráva ve formátu PDF je ke stažení ZDE:

TZ - Pozvánka na křest publikace o domácím násilí a stalkingu pdf - (297.55 KB)
TZ - Pozvánka na křest publikace o domácím násilí a stalkingu 
TZ - Finální beseda o domácím násilí se uskuteční v Krásné u Aše

KRÁSNÁ (18. 2. 2016) - Na desátou besedu o domácím násilí a stalkingu zvou ve čtvrtek 25. února 2016 do Krásné u Aše ´Bojovníci proti násilí na ženách´. Uzavírají tak sérii přednášek a setkání napříč Karlovarským krajem. Jejich posláním je šířit povědomost o problematice domácího násilí, stalkingu a nabízet lidem odbornou pomoc v dané oblasti. Kdo by se chtěl dozvědět více nebo hledá odpovědi na konkrétní otázky, může již příští týden zavítat na avizovanou besedu, která se uskuteční od 17 hodin v prostorách klubovny sportovního areálu v Krásné u Aše.


Tisková zpráva ve formátu PDF je ke stažení ZDE:

TZ - Finální beseda o domácím násilí a stalkingu se uskuteční v Krásné u Aše pdf - (163.41 KB)
TZ - Finální beseda o domácím násilí a stalkingu se uskuteční v Krásné u Aše 
TZ - Na besedě o domácím násilí nebyla o dotazy ze strany publika nouze

CHODOV (24. 11. 2015) - Poutavá přednáška o domácím násilí a stalkingu přilákala v pondělí v podvečer více než dvě desítky lidí do Městské knihovny v Chodově. Besedu vedla Mgr. Eva Chalupníková – Doležalová, vedoucí Intervenčního centra v Karlovarském kraji pro osoby ohrožené domácím násilím. Od ní se mimo jiné dozvěděli, kam se mohou lidé obracet, když se ocitnou v tíživé životní situaci nebo pokud hledají pomoc pro někoho blízkého. Podstatnou částí přednášky bylo i povídání o tom, jaké má znaky domácí násilí, jak ho lze rozpoznat, koho se týká a jak se cítí člověk, jenž zažívá útlak ze strany násilníka. 


Tisková zpráva ve formátu PDF je ke stažení ZDE:

TZ - Na besedě o domácím násilí nebyla o dotazy ze strany publika nouze pdf - (130.34 KB)
TZ - Na besedě o domácím násilí nebyla o dotazy ze strany publika nouze 
Bojovníci proti násilí na ženách rozbíhají sérii podzimních besed

KARLOVARSKÝ KRAJ (26. 10. 2015) – Do Lubů, Chodova a Kraslic zavítají v listopadu ´Bojovníci proti násilí na ženách´. Pokračují tak v sérii besed napříč Karlovarským krajem. Jejich posláním je šířit povědomost o problematice domácího násilí, stalkingu a nabízet lidem odbornou pomoc v dané oblasti. Kdo by se chtěl dozvědět více nebo hledá odpovědi na konkrétní otázky, může již příští týden zavítat na besedu v Lubech na Chebsku, která se uskuteční v pondělí 2. listopadu od 16 hodin v prostorách městského kulturního domu.Tisková zpráva ve formátu PDF je ke stažení ZDE:

TZ - Bojovníci proti násilí na ženách rozbíhají sérii podzimních besed pdf - (164.18 KB)
TZ - Bojovníci proti násilí na ženách rozbíhají sérii podzimních besed 
Trabi maskot hledá soupeře pro závod na letišti

KRÁSNO (14. 7. 2015) - Sobě rovného soupeře hledá zelený Trabant 601, maskot neziskové organizace Pomoc v nouzi, o.p.s. Stařičký veterán z roku 1982 má ambice se zúčastnit v sobotu 18. července automobilového srazu New Action Tuning Krásno a střihnout si na letištní dráze ostrý sprint. Kdo se s bakelitovým zázrakem postaví na start, je ale otázkou. Hozenou rukavici může zdvihnout každý, kdo má chuť poměřit své síly s dvoutaktním závoďákem. 


Tisková zpráva ve formátu PDF je ke stažení ZDE:

TZ - Trabi maskot hledá soupeře pro závod na letišti pdf - (348.48 KB)
TZ - Trabi maskot hledá soupeře pro závod na letišti 
Bojovníci proti násilí na ženách táhnou krajem

KARLOVARSKÝ KRAJ (17. 6. 2015) – Ve svém tažení Karlovarským krajem pokračují ´Bojovníci proti násilí na ženách´. Navštěvují vybraná města, kde besedují se školáky i s veřejností. Jejich posláním je šířit povědomost o problematice domácího násilí, stalkingu a nabízet lidem odbornou pomoc v dané oblasti. Kdo by se chtěl dozvědět více nebo hledá odpovědi na konkrétní otázky, může příští týden zavítat na některou z chystaných besed, jež se tentokrát konají na Karlovarsku. A to v úterý 23. června ve Žluticích a ve středu 24. června v Horní Blatné.  

Tisková zpráva ve formátu PDF je ke stažení ZDE:

TZ - Bojovníci proti násilí na ženách táhnou krajem pdf - (434.12 KB)
TZ - Bojovníci proti násilí na ženách táhnou krajem 
Potřebnost Kontaktního místa pro oběti domácího násilí v Kraslicích se potvrdila

KRASLICE (24. 4. 2015) - Kontaktní centrum pro oběti domácího násilí v Kraslicích bilancuje. Od konce září 2014 začalo ve městě poskytovat bezplatnou odbornou pomoc v oblasti domácího násilí a stalkingu – nebezpečného pronásledování. Za tu dobu zde pomohlo celkem čtrnácti klientům (sledované období do března 2015). Ve většině případů se jednalo o obyvatele Kraslic nebo blízkého okolí.  

Tisková zpráva ve formátu PDF je ke stažení ZDE:

TZ - Potřebnost kontaktního místa v Kraslicích se potvrdila pdf - (248.93 KB)
TZ - Potřebnost kontaktního místa v Kraslicích se potvrdila 
Bojovníci proti násilí na ženách startují besedy s veřejností

KARLOVARSKÝ KRAJ (22. 4. 2015) – Sérii besed o domácím násilí a stalkingu odstartuje příští týden nezisková organizace Pomoc v nouzi, o.p.s. Prvním městem, kam se svojí přednáškou zamíří, bude Rotava na Sokolovsku. Díky vstřícnosti místní radnice se akce uskuteční v zasedací místnosti v přízemí městského úřadu, a to ve středu 29. dubna od 17 hodin.

Tisková zpráva ve formátu PDF je ke stažení ZDE:

TZ - Bojovníci proti násilí na ženách startují besedy pdf - (161.63 KB)
TZ - Bojovníci proti násilí na ženách startují besedy 
Na apríla vyjede zelený trabant, rozvážet bude naději pro lidi ohrožené domácím násilím

KARLOVARSKÝ KRAJ (30. 3. 2015) – Motoristé v Karlovarském kraji by měli zpozornět. Ve středu 1. dubna totiž vyrazí na silnice zelený Trabant 601, který bude šoférovat Milan Hloušek, pracovník neziskové organizace Pomoc v nouzi, o.p.s. V malém retro vozítku zamíří za lidmi do menších měst, obcí i vesniček, aby jim poradil, kam se mohou obrátit, pokud se ocitnou v tíživé životní situaci. Jeho úkolem bude zejména informovat o Kontaktních místech pro oběti domácího násilí v Kraslicích, Jáchymově a ve Žluticích, která vznikla v rámci osvětové kampaně ´Bojovníci proti násilí na ženách´. 

Tisková zpráva ve formátu PDF je ke stažení ZDE:

TZ - Zelený trabant vyjede na apríla pdf - (223.91 KB)
TZ - Zelený trabant vyjede na apríla. 
S dotazníkovým průzkumem v ulicích pomáhají i studenti

KARLOVARSKÝ KRAJ (11. 3. 2015) – Velký dotazníkový průzkum naplno odstartovala nezisková organizace Pomoc v nouzi, o.p.s. v rámci projektu Bojovníci proti násilí na ženách. Během března hodlá oslovit až 1200 lidí z celého Karlovarského kraje. Tazatelé se budou respondentů mimo jiné ptát na to, jaké služby jim chybí v místě, kde žijí. Zároveň se budou snažit dozvědět, co lidé vědí o problematice domácího násilí a nebezpečného pronásledování neboli stalkingu.

Tisková zpráva ve formátu PDF a prezentace jsou ke stažení ZDE:

TZ - Dotazníkový průzkum v ulicích odstartoval pdf - (218.36 KB)
TZ - Dotazníkový průzkum v ulicích odstartoval 
Neřešené domácí násilí časem eskaluje, varují odborníci

KARLOVARSKÝ KRAJ (27. 1. 2015) – Pomoc odborníka, psychické povzbuzení, lidské porozumění nebo podporu při řešení tíživé životní situace. Přesně to jsou nejčastější požadavky lidí, kteří se obracejí na nová Kontaktní místa pro oběti domácího násilí v Kraslicích, Jáchymově a ve Žluticích. Mnohdy také chtějí znát odpověď na základní otázku, jestli to, co se jim děje, lze skutečně označit za domácí násilí. A pokud se dozví, že ano, ptají se, co pro ně mohou odborníci udělat. Společné hledání cesty, jak se dostat z područí násilníka a čelit opakované agresi, však není vůbec jednoduché.


Tisková zpráva ve formátu PDF je ke stažení ZDE:

TZ - Neřešené domácí násilí časem eskaluje, varují odborníci pdf - (286.2 KB)
TZ - Neřešené domácí násilí časem eskaluje, varují odborníci 
Prezentace projektu ´Bojovníci proti násilí na ženách´ pptx - (2.44 MB)
Prezentace projektu ´Bojovníci proti násilí na ženách´ 
Úvodní tisková konference projektu ´Bojovníci proti násilí na ženách´

SOKOLOV (19. 1. 2015) - Nezisková organizace Pomoc v nouzi, o.p.s. pořádá úvodní tiskovou konferenci projektu ´Bojovníci proti násilí na ženách´. Setkání s novináři a dalšími pozvanými hosty se konáv pondělí 26. ledna 2015 od 12:00 hodin v salonku restaurace Scéna v budově MDK Sokolov, ulice 5. května 655.

Tisková zpráva ve formátu PDF je ke stažení ZDE:


Pozvánka na tiskovou konferenci pdf - (650.27 KB)
Pozvánka na tiskovou konferenci. 
Při bohoslužbě došlo i na téma domácího násilí

KRASLICE (15. 1. 2015) - Základy pro budoucí spolupráci položily nezisková organizace Pomoc v nouzi, o.p.s. a Křesťanské vzdělávací centrum Sintů a Romů, o.s. A to během setkání v Kraslicích, kterého se zúčastnili zástupci obou organizací. U jednoho stolu diskutovali o celospolečenských tématech, pomoci bližním a sociálně potřebným a v neposlední řadě také o možnosti společně pořádat akce pro širší veřejnost.

Tisková zpráva ve formátu PDF je ke stažení ZDE:

TZ - Při bohoslužbě došlo i na téma domácího násilí pdf - (456.82 KB)
Při bohoslužbě došlo i na téma domácího násilí 
Den otevřených dveří přiblíží lidem ve Žluticích problematiku domácího násilí i sociálního vyloučení

ŽLUTICE (19. 11. 2014) – Kam se obrátit o radu a pomoc v případě, že se člověk nebo někdo z jeho okolí stane obětí domácího násilí? Co dělat, pokud se rodina s dětmi řítí do dluhové pasti, trpí sociálním vyloučením a nedokáže své problémy sama překonat? Nejen na tyto otázky dostanou odpovědi lidé, jež se ve středu 26. listopadu vydají ve Žluticích na Den otevřených dveří v nových prostorách pro setkávání s klienty, který pořádá nezisková organizace Pomoc v nouzi, o.p.s. ve spolupráci s humanitární organizací Člověk v tísni, o.p.s.

Tisková zpráva ve formátu PDF je ke stažení ZDE:

TZ - Den otevřených dveří ve Žluticích pdf - (308.59 KB)
TZ - Den otevřených dveří ve Žluticích 
Kontaktní centra v Kraslicích, Žluticích a Jáchymově začínají pomáhat lidem ohroženým domácím násilím

KARLOVARSKÝ KRAJ (22. 10. 2014) - Kontaktní místa pro oběti domácího násilí otevřela v Kraslicích, Jáchymově a Žluticích nezisková organizace Pomoc v nouzi, o.p.s. Účelem této služby je poskytování bezplatné odborné pomoci v oblasti domácího násilí a stalkingu – nebezpečného pronásledování. V každém městě je kontaktní kancelář otevřená dva dny v týdnu. Osobní konzultace si mohou zájemci předem domluvit telefonicky nebo využít hodiny určené pro veřejnost.

Tisková zpráva ve formátu PDF je ke stažení ZDE:


TZ - Kontaktní místa začínají pomáhat pdf - (214.95 KB)
TZ - Kontaktní místa začínají pomáhat 
Bojovníci proti násilí na ženách vyrážejí na svoji misi

KARLOVARSKÝ KRAJ (1. 9. 2014) – Do ještě usilovnějšího boje proti domácímu násilí se pouští sokolovská neziskovka Pomoc v nouzi, o.p.s. V srpnu 2014 roku odstartovala projekt, jehož hlavním cílem je rozšířit poskytování odborné pomoci týraným osobám a eliminace domácího násilí na ženách a stalkingu - nebezpečného pronásledování. Součástí je aktivita zaměřená na posilování povědomí o dané problematice s cílem potlačit tyto závažné negativní jevy. Osvětová kampaň zamíří za obyvateli odlehlejších měst a obcí, čímž poslouží jako nástroj prevence proti nežádoucím vlivům. V plánu je také vybudování nových kontaktních míst pro oběti domácího násilí v Kraslicích, Žluticích a Jáchymově, která budou fungovat jako odloučená pracoviště Intervenčního centra v Sokolově. S jejich otevřením se počítá v průběhu září 2014.

Tisková zpráva ve formátu PDF je ke stažení ZDE:


TZ - Bojovníci proti násilí na ženách vyrážejí na svoji misi pdf - (132.79 KB)
TZ - Bojovníci proti násilí na ženách vyrážejí na svoji misi 
Projekt je financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost, státního rozpočtu ČR a Karlovarského kraje.